Road Racing News

Entry List

TT 2019 Unofficial Entry List

Dean Harrison Silicone Engineering Racing
Matt Stevenson The Peoples Bike Team
Rhys Hardisty The Peoples Bike Team
Conor Cummins Padgetts Racing
James Chawke Team ILR (Lightweight class)
John McGuinness Norton/Mugen (TT Zero class)
Joe Thompson TBC
Jamie Coward PreZ Racing/KW Electrical Services/CMS/SB Tuning (Lightweight class)
Ian Hutchinson Honda Racing
Peter Hickman Smiths Racing/Norton (Lightweight class)
Tom Weeden BE Racing In Conjunction With Richardson Kelly Racing
Derek Sheils BE Racing In Conjunction With Richardson Kelly Racing
Barry Evans PRF Racing
Darren Cooper Team DCR Kawasaki (Supersport/Lightweight class)
Bruce Anstey Padgetts Racing
Dean Osborne
Dan Cooper Impcross Engineering BMW/KW Electrical-CMS (Supersport/Lightweight class)
David Johnson Honda Racing
Lukas Maurer
David Jackson
Xavier Denis Optimark Road Racing
Craig Neve
David Datzer Colin Moore (Supersport class)
Barry Furber Baz Furber Road Racing
Josh Daley Josh Daley Racing
Mike Norbury Team Spada Racing
Justin Collins
Forest Dunn
Richard Charlton
Mike Booth
Pete Murray
Adrian Harrison
Stefano Bonetti Speed Motor/Paton (Lightweight class)
Richard Charlton Team RCR
Masayuki Yamanaka Team ILR (Supersport class)
Phil Crowe
Matt Rees Bath University (TT Zero class)
Julian Trummer DP Coldplaning/TC Racing
Michael Dunlop Tyco BMW/MD Racing (Supersport/Superstock class)
Danny Webb Penz 13.com
Daley Mathison Penz 13.com/WH Racing (Supersport/Superstock/Lightweight class)
Davey Todd Penz 13.com/Padgetts Racing (Supersport class)/Norton (Lightweight class)
Paul Jordan Dafabet Devitt Racing
Frank Gallagher Performance Racing Achterhoek
Ray Casey
Jonathan Goetschy
Pete Murray VRS Racing
AJ Venter VRS Racing/Brunel University (TT Zero class)
Michael Evans Wilcock Consulting Racing
Paul Williams
Brian McCormack On 1 Racing
Shaun Anderson Noel Williamson Racing/Flitwick Motorcycles (Lightweight class)
Dominic Herbertson Davies Motorsport/Cowton Racing (Lightweight class)
Rob Hodson
James Hillier Quattro Plant Wicked Coatings Kawasaki
Joe Akroyd
Michael Sweeney Martin Jones Racing
Lee Johnston Ashcourt Racing/KMR Kawasaki (Lightweight class)
Maria Costello MBE Coverdale Paton (Lightweight class)
Miroslav Sloboda
Nicolas Pautet 3P Racing
Gary Johnson RAF Regular & Reserves Kawasaki/KMR Kawasaki (Lightweight class)
Dave Hewson Obsession Engineering
Timothee Monot
Morgan Govignon
Rob Whittall
Jason Corcoran
Ian Lougher Team ILR (Lightweight class)
Michael Browne Mike Browne Racing (Supersport class)
Michael Rutter KMR Kawasaki (Lightweight class)/Mugen (TT Zero class)
Derek McGee KMR Kawasaki (Lightweight class)
Davy Morgan DM71 Road Racing
Sam West PRL Racing
Dave Moffitt
Daniel Mettam DP Coldplaning/TC Racing
Jay Lawrence Buildbase Suzuki
Timothee Monot Avon France/TMR France (TT Zero class)
Alun Thomas Team Mirai (TT Zero class)

Sidecars:

John Holden/Lee Cain Silicone Engineering/Barnes Racing
Ben Birchall/Tom Birchall
Conrad Harrison/Andy Winkle
John Lowther/Scott Hardie
Bruce Moore/Ashley Moore
Alan Founds/Jake Lowther Team Founds Racing
Gary Gibson/Daryl Gibson Gibson Racing
Lewis Blackstock/Patrick Rosney Silicone Engineering Racing
Gary Bryan/Phil Hyde
Dave Quirk/Karl Schofield
Michael Jackson/Sarah Stokoe Steadplan Primus Racing
Greg Lambert/Ben McBride Greg Lambert Racing
Craig Melvin/Stuart Christian Melvin Racing
Estelle Leblond/Frank Claeys Optimark Road Racing
Ryan Crowe/Jason Crowe Haven Homes/HCR Racing
Dave Molyneux/Harry Payne
Francois Leblond/Marlene Couillard Optimark Road Racing
Maria Costello MBE/Julie Canipa
Alun Thomas/Andy King

>