Road Racing News

Entry List

TT 2020 Unofficial Entry List

Joe Loughlin Team ILR (Supersport/Lightweight class)
Jamie Coward KTS Racing (Lightweight class)/PreZ Racing
Sam Johnson
Peter Hickman Smiths Racing
Adam McLean McAdoo Kawasaki
Jason Corcoran Gorilla Racing/MWR Motorcycles
Stephen Parsons Peoples Bike Team
Nathan Harrison
Glenn Irwin Honda Racing
Davey Todd Honda Racing
Joe Akroyd Team Classic Suzuki/Peoples Bike Team
Michael Evans Wilcock Consulting/Heattech Racing (Lightweight class)
Jonathan Perry Gordon Huxley Racing
Dean Harrison Silicone Engineering Racing
Lukas Maurer
Dominic Herbertson Davies Motorsport/Cowton Racing by CC Engineering (Lightweight class)
Conor Cummins Milenco by Padgetts
David Datzer
Julian Trummer WH Racing
David Johnson Rich Energy OMG Racing
James Hillier Rich Energy OMG Racing
Stefano Bonetti Team ILR with Mark Coverdale (Lightweight class)
James Hind Team ILR with Mark Coverdale (Lightweight class)/BTS Tyre Services-NLC (Supersport class)
Masayuki Yamanaka Team ILR with Mark Coverdale (Supersport/Lightweight class)
David Jackson Action Racing
Richard Charlton
Shaun Anderson NW Racing
John McGuinness Quattro Plant Bournemouth Kawasaki
Josh Daley
Erik Kjuus
Mike Norbury DC Racing
Pierre Yves Bian Martimotos Racing (Supersport class)/VAS Engine Racing (Lightweight class)
Xavier Denis Optimark Road Racing
Jonathan Goetschy
Timothee Monot
Erno Kostamo Penz 13.com
Lee Johnston Ashcourt Racing
Raul Torras Martinez Optimark Road Racing
Rhys Hardisty
Michael Browne BE Racing/RK Racing
Dave Moffitt FC Moore (Supersport class)
Brian McCormack On1 Racing
Mark Goodings
Michael Dunlop Paul Bird Motorsport/MD Racing (Supersport/Superstock class)
Sam West PRL Racing Cyclestore
Chris Sarbora PRL Racing Cyclestore
Frank Gallagher Performance Racing Achterhoek
Julien Toniutti Martimotos Racing
Rob Hodson Dafabet Devitt Racing
Joe Thompson Thompsons Fish Restaurant/Rutland Plastering
Tom Weeden Team Classic Suzuki
Craig Neve
Stephen Smith
Rennie Scaysbrook PRF Racing
Paul Jordan RAF Regular & Reserves Kawasaki/VAS Engine Racing (Lightweight class)
Anthony Redmond
Forest Dunn
Michael Russell
Michal Dokoupil
Michael Booth
Jamie Cringle KPC Construction & Groundworks
Dave Madsen Mygdal
Barry Furber

Sidecars:

Ryan Crowe/Callum Crowe
Lee Crawford/Scott Hardie Team A.R.C.
Ben Birchall/Tom Birchall
Estelle Leblond/Frank Claeys Optimark Road Racing
Francois Leblond/Marlene Couillard Optimark Road Racing
Dave Molyneux/Mark Wilkes
Michael Russell/Kenny Cole
Maria Costello MBE/Sarah Stokoe

>